Codzienna pielęgnacja dla całej rodziny – jak ją dopasować?

Codzienna pielęgnacja dla całej rodziny - jak ją dopasować?

Zanurz się w ciepłej, pachnącej kąpieli po długim dniu w pracy. Orzeźwiający prysznic, który delikatnie pobudza całe ciało. Chwile w łazience, czas dla siebie. Dobre kosmetyki potrafią zamienić chwile spędzone na pielęgnacji w prawdziwą przyjemność. Jak wybrać odpowiednią pielęgnację dla całej rodziny?

Jak wybierać kosmetyki dopasowane do potrzeb całej rodziny?

Rodzinna pielęgnacja skóry pomaga dziecku wykształcić dobre nawyki higieniczne. Nakładanie kremu lub balsamu nie musi być tylko rutyną. Dbanie o odpowiednie nawodnienie i odżywienie organizmu staje się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i uświadomienia dziecku, dlaczego dbanie o kondycję skóry jest ważne. Dzięki temu, gdy dziecko podrośnie, będzie wiedziało, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja dla całej rodziny. Niektóre kosmetyki z powodzeniem można dzielić ze wszystkimi członkami rodziny. Są wystarczająco wszechstronne, aby zaspokoić potrzeby każdego członka rodziny i mogą być z łatwością używane przez wszystkich członków rodziny. Rozwiązanie nie tylko oszczędza pieniądze i miejsce na półce, ale także nadaje się do kampanii na rzecz redukcji odpadów – czyli pomaga zmniejszyć ślad węglowy i ilość odpadów.

Na co powinniśmy uważać kupując kosmetyki dla całej rodziny?

Zacznijmy od konwencjonalnych kosmetyków, bo nie każdy wie, co zawierają. Po pierwsze, wszystkie składniki są pochodzenia sztucznego. Ich produkcja opiera się na syntezie chemicznej, reakcjach fizycznych lub biochemicznych, co jak widać na wstępie nie brzmi zachęcająco. Ważną kwestią jest zdecydowanie to, że tradycyjne kosmetyki mają silniejsze działanie niż naturalne substancje zawarte w kosmetykach naturalnych. Czego powinniśmy unikać wybierając kosmetyki dla całej rodziny?EDTA – środek konserwujący, mający za zadanie wydłużyć okres przydatności do spożycia, ale może podrażniać spojówki oka, prowadząc do reakcji alergicznych PPG i PEG – rozbijają warstwę lipidową skóry i służą do uzyskania pożądanej konsystencji SLS i SLES – Substancje te można znaleźć w szamponach i płynach do mycia ciała. Substancje te wspomagają pienienie się produktu. Długotrwałe stosowanie może uszkodzić warstwę lipidową skóry, powodując swędzenie i pieczenie.

Kosmetyki naturalne do codziennej pielęgnacji

Naturalny makijaż powinien działać jak każdy inny makijaż. Generalnie poprawiają kondycję skóry, przywracają równowagę i stymulują odnowę komórkową. Jednocześnie nie zawierają żadnych zbędnych sztucznych substancji. Nadają się zatem do niemal każdego rodzaju cery, niezależnie od wieku i stanu naskórka. Są idealne na wiele rodzajów problemów skórnych – podrażnienia, stany zapalne i suchość lub drobne zmarszczki, podobnie jak ich chemiczne odpowiedniki. Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest prostota składu. Pozwala szybko poznać skład preparatu i ocenić, czy wybrane składniki są odpowiednie dla naszej skóry.

Kosmetyki naturalne są odpowiednie dla niemal każdego rodzaju cery – zarówno suchej i mieszanej, jak i tłustej, trądzikowej i skłonnej do wyprysków. Mogą je również stosować osoby uczulone lub nadwrażliwe na standardowe produkty drogeryjne, posiadające skórę wrażliwą lub cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Nie powodują podrażnień, zaczerwienień, wysypek ani innych niepożądanych reakcji, chyba że produkt zawiera alergen drażniący użytkownika kosmetyku. Duży odsetek kosmetyków naturalnych jest również hipoalergiczny i bezzapachowy, dlatego produkty te polecane są kobietom w ciąży, matkom karmiącym, dzieciom o wyjątkowo wrażliwej skórze oraz nastolatkom, które często borykają się z problemami skórnymi.