Bujna czupryna jest pożądana przez wszystkich. Piękne, lśniące i zdrowe włosy to oznaka witalności i młodości. Wypadanie włosów to już swojego rodzaju choroba cywilizacyjna, która z całą pewnością jest bardzo niekomfortowa dla wszystkich dotkniętych. Nawet osoby, które poświęcają mnóstwo czasu na pielęgnacje skóry głowy nie mogą znaleźć przyczyny wypadania włosów. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczyn może być wiele: menopauza, zaburzenia hormonalne lub niedobór pewnych witamin w diecie. Jakie badania na wypadanie włosów trzeba zrobić aby poznać przyczynę problemu?
Ile włosów może wypaść w ciągu doby? co jest normą a co jej odstępstwem?
Lekarze trycholodzy zgodnie przyznają, że dziennie można stracić około stu włosów i jest to absolutnie normalne. Każdy włos na głowie ma swój cykl wzrostu i wypadania. Następuje wymiana starego włosa na nowy. U większości ludzi włosy na głowie w większości cały czas są w fazie wzrostu. Jeśli z organizmem wszystko jest w porządku i nie ma żadnych chorób, które mogłyby doprowadzić do łysienia stary włos będzie „wyparty” nowym.
Podobny artykuł: co na wypadanie włosów, skuteczne sposoby na porost włosów.
Jeśli zaś na głowie widoczne jest przerzedzenie włosów warto zaczerpnąć porady jakie badania na wypadanie włosów należy zrobić.
Czym zajmuje się trycholog?
Objawy wypadania włosów widać u pacjentów niemal na pierwszy rzut oka. Fryzura jest przerzedzona gdzie nie gdzie widać zakola. To bardzo frustrujące dla większości ludzi, których dotyka to schorzenie. Jeśli każdego dnia efekty wypadania włosów są coraz bardziej widoczne z całą pewnością najlepiej wybrać się do trychologa, który dokładnie zbada przyczynę problemu.
- Dokładnie sprawdzi skórę głowy;
- dzięki diagnozie zahamuje łysienie, dobierze odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i da dużo cennych wskazówek;
- poradzi jakie badania na wypadanie włosów można jeszcze zrobić;
- oczyści, odżywi, nawilży skórę głowy.
Co można jeszcze zrobić aby pobudzić wzrost włosa?
Trzeba pamiętać, że niewłaściwa dieta, palenie papierosów i stres w dużej mierze przyczyniają się do utraty włosów. Chcąc mieć piękną i bujną czuprynę warto wdrążyć w dietę więcej owoców i warzyw. Warto skupiać się na takich, które w swoim składzie posiadają m.in siarkę. Dzięki temu cennemu pierwiastkowi nie tylko włosy będą rosły jak szalone ale i też poprawi się skóra oraz kondycja paznokci.
Warto również pokusić się o peelingi oczyszczające skórę głowy, dzięki nim skóra głowy dokładnie się oczyszcza, co powoduje szybszy wzrost nowych włosów. Na rynku jest mnóstwo takich produktów do każdego rodzaju skóry głowy. Takie peelingi można zrobić również samemu w domu, np. z cukru lub z fusów po kawie, działają one ściągająco i głęboko odżywiająco.
Przydatne również będą różnego rodzaju maski do włosów, które na prawdę działają cuda. Aby uzyskać efekty wow warto wybrać się do porządnego zakładu fryzjerskiego. Nowoczesne salony posiadają w swoich usługach nowoczesne zabiegi, które pomagają nie tylko na wypadanie włosów ale i też na suche i zmęczone włosy.
Jakie badania na wypadanie włosów naświetlą problem?
W pierwszej kolejności warto wybrać się do lekarza rodzinnego i opisać problem wypadających włosów. Wtedy lekarz na pewno wypisze skierowanie na podstawowe badania, którymi zazwyczaj są:
- morfologia;
- badania na niedokrwistość- anemię;
- oraz tarczycę.
Działając szybko, od razu po zauważeniu problemu można szybko zapobiec łysinie. Obecnie na rynku jest wiele leków i preparatów, które na pewno pomogą pozbyć się niechcianego problemu. Czasami wypadanie włosów to po prostu źle dobrane kosmetyki do skóry głowy.