Ile zarabia fryzjer w 2022 roku

ile zarabia fryzjer

Zawód fryzjera może dla niektórych z boku wydawać się banalny. Bo co może być skomplikowanego w cięciu włosów lub nałożeniu gotowej mieszanki farb na głowę? Nic bardziej mylnego, fryzjer musi wykazywać się precyzją i zdecydowaniem. Musi być stylistą, znać się na roztworach i utleniaczach, mieć dobry kontakt z klientem i nie rzadko doradzać, która fryzura będzie najlepiej podkreślać urodę. Nie łatwo o dobrego fryzjera, dlatego też panie niechętnie chcą chodzić do nowych stylistów, zazwyczaj mają swoje już sprawdzone i ulubione salony wszak fryzjerowi trzeba ufać.  Czy ten zawód jest doceniany? Ile zarabia fryzjer w 2022 roku?

Renomowany salon fryzjerski – co to znaczy? 

Konkurencja na rynku fryzjerskim jest ogromna- salony wyrastają jak grzyby po deszczu ale niektóre bardzo szybko się zamykają, ponieważ brak nowych klientów. Dlaczego tak się dzieje? Co może być tego przyczyną? 

Powodów może być wiele, jednym z nich jest po prostu słabo wyszkolony personel. Nowoczesny fryzjer jeździ regularnie na szkolenia i dokształca się, gdzie tylko może.  Kolejnym powodem, dla którego salon fryzjerski nie przetrwa jest brak miłości do wykonywanego zawodu. Nie jest tajemnicą, że osoba, która nie kocha swojej pracy, nie będzie spełniała się w pracy z klientem. Do tego trzeba serca, miłości i zapału. Obecnie usługi fryzjerskie nie należą do najtańszych i z całą pewnością jest to spowodowane wszechobecnymi podwyżkami. Również ceny szkoleń i produktów do najtańszych nie należą co będzie się przekładało na to, ile zarabia fryzjer w 2022 roku.

Jakie można wykonać zabiegi u fryzjera? 

ile zarabia fryzjer

W zakładzie fryzjerskim można nie tylko ciąć czy farbować włosy. Fryzjerzy świadczą obecnie cały wachlarz usług dla swoich klientów:

  • botoks na włosy – zabieg ten daje objętości włosom i sprawia, że jest ich dużo więcej niż w rzeczywistości.
  • Elektrostymulacja– działa antybakteryjnie; to tak zwane ozonowanie włosów.
  • Sauna parowa na włosy– prawdziwy hit w pielęgnacji, nawilża włosy nawet w najgłębszych ich strukturach.
  • infuzja tlenowa – znacząco ogranicza wypadanie włosów, usuwa obumarły naskórek.
  • prądy galwaniczne – blokują łysienie.
  • Kreatyna na włosy– sprawia, że włosy są miękkie i proste przez wiele tygodni.
  • Specjalistyczny peeling– oczyszcza skórę głowy, usuwa martwy naskórek.
  • Olaplex na włosy – odżywia i odbudowuje nawet najbardziej oporne włosy.

Ile zarabia fryzjer w 2022 roku na pewno jest ugruntowane tym, ile usług uda mu się wdrążyć do swojego biznesu. Ludzie w zakładach fryzjerskich nie szukają już tylko cięcia i koloru ale coraz częściej traktują zakłady fryzjerskie jako spa na włosy, szukają tam ratunku w momentach, gdy włosy nadają się tylko i wyłącznie do ścięcia. 

Z ankiet wynika, że osoby, które dbają o swój wygląd mogą poświęcić na prawdę sporo gotówki aby włosy były w świetnej kondycji.  Około 98% Polaków systematycznie odwiedza zakłady fryzjerskie a ponad połowa korzysta z usług tylko specjalistycznych salonów. Oznacza to więc, że z całą pewnością zdecydowana większość woli udać się do specjalisty niż eksperymentować samemu w domu. 

Jakie zabiegi są najpopularniejsze u fryzjera?

Na pierwszym miejscu oczywiście jest strzyżenie włosów, zaraz za nimi oczywiście koloryzacja i wyrównywanie kolorów chodzi tu również o różnego rodzaju sombre i ombre, zaraz za nimi są specjalistyczne zabiegi na włosy typu sauna parowa czy olaplex. 

Ile zarabia fryzjer w 2022 roku? w dużej mierze zawsze zależy to od niego samego – od kompetencji, doświadczenia czy kontaktu z klientem. Wiadomo, że fryzjer bardziej doświadczony będzie częściej wybierany a co za tym idzie? zarobi więcej pieniędzy.