Przyczyna wypadania włosów

przyczyna wypadania włosów

Bujna i gęsta czupryna to marzenie każdej kobiety. Badania dowiodły, że włosom poświęca się znacznie więcej czasu niż innym częściom ciała. Panie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zadbane włosy to ich wizytówka i są w stanie poświęcić na prawdę bardzo dużo pieniędzy i czasu aby włosy były zadbane i świeże. Problem zaczyna się pojawiać w momencie, gdy zaczynają być osłabione, wypadać i kruszyć się. Przyczyna wypadania włosów może być naprawdę złożona. Na utratę włosów wpływa wiele czynników. 

Jak sprawdzić dlaczego włosy zaczęły wypadać?

Włosy, które wypadają całymi garściami mogą na prawdę przerazić, bo wygląda to strasznie, ale tak na prawdę przyczyna może być błaha. 

 • Nieodpowiednio dobrane kosmetyki – zapychanie mieszków włosowych, tłusta skóra głowy.
 • Złe oczyszczanie skalpu – brak systematycznych peelingów.
 • Używki i zła dieta.
 • Niedobór żelaza w diecie.
 • Niedobór innych witamin i składników odżywczych.
 • Stres
 • Niedoczynność tarczycy.

Przyczyna wypadania włosów może być na prawdę błaha – Trzeba szybko działać póki problem nie eskalował. Warto udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie w celu badania krwi pod kątem TSH i żelaza. 

Jakie zabiegi na porost włosów? 

porost włosów

Dzisiejsza medycyna i kosmetologia zrobiły tak wielki krok na przód, że każda przyczyna wypadania włosów może być okiełznana. Na rynku aktualnie jest mnóstwo zabiegów, które nie tylko hamują wypadanie włosów ale i także pobudzają ich wzrost.

Sprawdź także: Najskuteczniejsze porady na porost włosów.

Przykładem może być mezoterapia skóry głowy – polega ona na ostrzykiwaniu skóry głowy pod powierzchnią właściwą – powoduje to znacznie szybszy wzrost włosa a na efekty nie trzeba wcale długo czekać! są one widoczne już w pierwszych dniach!

Kolejnym dość popularnym w ostatnich czasach sposobem na włosy są mieszanki witaminowe na włosy. W skład tej mieszanki wchodzi oczywiście królowa włosów- biotyna, która powoduje, że włosy rosną w szybkim tempie, skóra głowy zostaje dokładnie oczyszczona co sprawia, że skóra głowy przestaje się przetłuszczać – nie produkuje łoju, który zapycha mieszki włosów i prowadzi do ich wypadania. Tak więc przyczyna wypadania włosów to nie tylko problemy zdrowotne wewnętrzne ale i też zła pielęgnacja skóry głowy.

Czy można powstrzymać wypadanie włosów? 

Oczywiście, że można a dzięki wielu nowoczesnym preparatom włosów będzie jeszcze więcej. Warto udać się do trychologa w celu konsultacji i odpowiedniego doboru kosmetyków bezpośrednio pod skórę głowy – przyczyna wypadania włosów musi być zbadana.

Należy również pamiętać, że właściwa dieta to podstawa. Nasze babcie słusznie twierdziły, że jesteśmy tym co jemy. Dieta włosomaniaczek powinna być bogata w biotynę a zawierają ją nie tylko warzywa ale i także mięso. Warto również uzupełniać braki suplementami z apteki. 

Jakie produkty zawierają biotynę? 

Jest mnóstwo produktów, które zawierają ten waży dla urody związek są nimi oczywiście:

 • Rośliny strączkowe; bób, fasola, groch
 • kalafior
 • wątróbka wołowa i wieprzowa
 • sardynki
 • migdały

Oczywiście nie należy od razu spodziewać się spektakularnych efektów, aby zaobserwować działanie biotyny trzeba tygodni a czasami miesięcy, natura zawsze działa powoli ale skutecznie. Oczywiście należy pamiętać o regularnych wizytach u fryzjera oraz prowadzeniu zdrowego trybu życia. Włosy zawsze odwdzięczają się oszałamiającym wyglądem jeśli dostaną choć trochę uwagi. Czasami przyczyna wypadania włosów to po prostu stres. Podwyższony kortyzol to już chyba choroba cywilizacyjna, co wyjaśniałoby coraz większy problem z wypadaniem włosów w społeczeństwie.