Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?

farbowanie włosów u fryzjera

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę, że porządny fryzjer i dobrze dobrana usługa to klucz do wspaniałego wyglądu nie tylko wśród młodych pań. Niektóre kobiety boją się korzystać z usług fryzjerskich, bojąc się kosztów zabiegów, zadają sobie pytanie: ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?

Oczywiście jednorazowa usługa z koloryzacją, podcinaniem i pielęgnacją może przekroczyć budżet 300 zł. Niech to nikogo nie odstraszy bowiem taki zabieg może wystarczyć nawet na 3 miesiące! czego na pewno nie można powiedzieć o drogeryjnych farbach, które strasznie wysuszają włosy i bardzo szybko się spłukują. Dużą rolę spełniają również zabiegi nawilżające włosy. Za dobre kosmetyki do użytku domowego o tych samych właściwościach również trzeba zapłacić podobną kwotę. Cóż. zadając sobie pytanie ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera na pewno nie liczmy na kwoty poniżej 100 złotych. Ale profesjonalizm kosztuje prawda? 

Kto najczęściej odwiedza salony fryzjerskie? 

  • Wg statystyk kobiety czterdziestoletnie stanowią najliczniejszą grupę stałych klientek salonów fryzjerskich. Bo oprócz codziennej, rutynowej pielęgnacji włosów w tym wieku trzeba sięgnąć po kosmetyki specjalne do skóry głowy.
  • Częstymi gośćmi na farbowanie włosów w ostatnich latach zaczynają być panowie. Nie ma nic wstydliwego w farbowaniu włosów przez mężczyzn bowiem każdy chce wyglądać szykownie. 
  • Młode kobiety również dość często odwiedzają salony fryzjerskie jednak bardziej skupiają się na modnych cięciach niż na zabiegach regenerujących włosy.

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? 

cennik farbowania włosów u fryzjera

Oczywiście, zabieg farbowania włosów to koszt nawet od 300 złotych wzwyż, jednak warto zainwestować w usługę u osoby, która profesjonalnie zajmie się włosami – są one przecież naszą wizytówką. Panie, które same próbowały rozjaśniać lub farbować włosy w domu zgodnie przyznawały później, że była to błędna decyzja. U większości z nich włosy zaczynały się kruszyć, łamać a nawet wypadać z cebulkami co powodowało, że w niektórych miejscach na głowie były przerzedzone. Skutkowało to tym, że walka o ich ponowny wzrost i przyzwoity wygląd kosztowała krocie. Zamiast zadawać sobie pytanie ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera warto odwiedzić renomowany salon i wraz z fryzjerem ustalić kwotę zabiegu.

Jakie trzeba skończyć szkoły aby zostać fryzjerem?

Aby zostać fryzjerem należy ukończyć szkołę zawodową, kursy lub szkołę średnią. Wiadomo jednak, że fryzjerzy uczą się cały czas aby wpasować się w nowości na rynku kosmetycznym. Wiadomo również, że moda zmienia się w zastraszającym tempie a każdy szanujący się fryzjer będzie za nią podążał aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Kursy fryzjerskie i szkolenia są niezwykle drogie i wymagają od osoby pracującej w tym zawodzie nie tylko zaangażowania ale również precyzji i czasu. Zadając sobie pytanie ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera i inne zabiegi poprawiające wygląd włosów musimy zdawać sobie sprawę, że profesjonalne kosmetyki są bardzo drogie.

Zawód fryzjera wbrew pozorom jest niezwykle trudny i wymagający. To właśnie od stylisty fryzur zależy wygląd całej twarzy. Włosy są naszą ramą, jeśli kolor będzie odpowiednio dobrany możemy wyciągnąć z urody wszystko to, co najlepsze, jeśli jednak odcień będzie za ciemny lub za jasny można w ten sposób podkreślić wszystkie mankamenty urody. Czasami pomyłka o odcień lub dwa jest decydująca. Należy więc wybierać renomowane salony, w których pracują osoby odpowiednio wyszkolone i doskonale wiedzą jak sprawić by nawet najbardziej wymagający klient był zadowolony.