Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy?

Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy

Wypadające, przerzedzone, suche i łamliwe włosy z całą pewnością nie są oznaką zdrowia i witalności. Czasami walka z nimi od zewnątrz nie wystarczy. Panie głowią się i troją co zrobić aby znów mieć piękną czuprynę. Osoby, których dotknął problem nadmiernego wypadania włosów często wydają krocie na kosmetyki z krzykliwymi hasłami reklamowymi. To błąd. 

Już w starożytnej Grecji była świadomość tego, że pokarm i zawarte w nim wartości odżywcze wpływają na wygląd i samopoczucie. Wypadanie włosów może być spowodowane po prostu niedoborem witamin a więc jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy?

Wypadanie włosów to tylko niedobór biotyny?

Jak powszechnie wiadomo i słychać tę informację we wszystkich reklamach biotyna hamuje wypadanie włosów – co więcej – wzmacnia je od środka i powoduje wzrost nowych mieszków włosowych. Mało osób wie, ale gdy biotyna jest na wysokim poziomie włosy nie tylko rosną jak szalone ale poprawia się ich ogólny wygląd- są błyszczące i mocne bez innych zabiegów zewnętrznych, przestają również rozdwajać się końcówki a to wszystko za sprawą enzymu, który opóźnia starzenie. To dobra informacja dla miłośniczek swoich naturalnych kolorów włosów – im więcej biotyny w organizmie, tym późniejsze siwienie włosów. Czy tylko chodzi o biotynę czy o coś więcej? jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy, czy jest ich więcej?

Zobacz także: Co na wypadanie włosów, najskuteczniejsze porady na porost włosów.

Wątróbka ryby i grzyby na zdrowie!

Kolejną witaminą, która odpowiada za kondycję włosów, jest witamina b5. Znajduje się ona w:

  • Podrobach takich jak wątróbka, serca.
  • Ryby – świetne źródło witaminy b5.
  • Grzyby,
  • brokuły
  • ryż wieloziarnisty
  • masło orzechowe 
  • banany

zastanawiając się jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy warto zastanowić się czy nasza dieta jest bogata w wymienione wyżej produkty? Dzisiejsze tempo życia sprawia, że coraz częściej zapomina się o tym, aby w ciągu dnia zjeść coś naprawdę pożywnego a to niestety praktycznie zawsze ma w przyszłości swoje konsekwencje, może wypadanie włosów to niedobór b5.

wypadanie włosów

Najsilniejszy przeciwutleniacz – witamina E

Gdyby spytać lekarzy o najsilniejszą witaminę, która działa anty-starzeniowo zdecydowanie odpowiedzieliby, że chodzi właśnie o witaminę E Znajduje ona zastosowanie nie tylko w leczeniu niedoborów ale i również w kosmetyce. Czytając składy kremów, olejków, żeli pod prysznic itp. często spotykamy się z tym, że są one z dodatkiem witaminy E. Ta witamina z całą pewnością ma ogromny wpływ na włosy. Według badań witamina E sprawia, że włosy są grube, lśniące i mocne. Zastanawiając się jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy warto zastanowić się czy nie jest to właśnie witamina E i wdrążyć suplementację.

Kiedy pierwsze efekty suplementacji?

Oczywiście, efekty suplementacji nie będą widoczne od razu. Trzeba dni, a czasem tygodni i miesięcy na to aby zobaczyć pierwsze efekty. Zazwyczaj wszystko zależy od tego jak wielkie braki witaminowe są w organizmie, jak szybko witaminy się przyswajają. Dużą rolę odgrywają stres i używki. Badania dowiodły, że osoby, które żyją w ciągłym stresie mają zdecydowanie większe problemy z wypadaniem włosów. Przyczyną w dużej mierze jest kortyzol .

Zastanawiając się jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy warto umówić się na badania. Nie tylko na morfologię, ale i także na badania, które pokażą niedobory witaminowe w organizmie. Czasami nie warto suplementować się w ciemno a najpierw dokładnie przebadać się i razem z lekarzem wybrać najlepszą metodę uzupełniania witamin w organizmie. Z całą pewnością takie zabiegi przyniosą pożądane rezultaty.